Новини:
Головна » Статті » Життя села

Українське 3D - депутати, дурні, дороги..

                          Українське 3D - депутати,  дурні, дороги.

 

                Росіяни кажуть, що у них є дві біди - дурні та дороги. Ми ж, українці, маємо ще і третю - депутатів. І чим вищий ранг народних обранців, то, як правило, і більший масштаб лиха, яке вони можуть заподіяти своїми рішеннями простим людям.

                Постпомаранчевий синдром, що оселився в серцях українців, призвів до масового збайдужіння людей до дій влади (будь-якої і на всіх рівнях). Незначні потуги опозиційних сил змінити ситуацію на краще, на загал, ні до чого не призводять. Одна частина країни розчарована та живе за принципами "моя хата скраю" і "якось воно буде", а інша, вже зрозумівши, що кинули і їх також, все ще на щось марно сподівається.

                Наше українське 3D можна розшири і четвертим - деребан. Причому така тенденція до розширення спостерігається всюди: від столиці і до найвіддаленішого села. Ділки від влади безсоромно деребанять бюджети різних рівнів і розказують при цьому, як у нас все гарно та скільки всього робиться для людей. Таке враження, що ми з ними живемо на різних планетах і говоримо різними мовами.

                Нічим не різниться і ситуація у Ямницькій сільській раді. "Молода команда", що "все знає і вміє", не зважає на закони України, власний регламент, а іноді навіть і на здоровий глузд. Творить, що хоче, лиш би їм самим було добре. Показовим у цьому плані є так звана справа колишнього - теперішнього голови земельної комісії П'ясти А. Ситуація вже дійшла до абсурду. Земельна комісія на своєму засіданні за зловживання службовим становищем (голова комісії має розпорядчі функції) звільнила його з посади та вибрала собі іншого керівника. Публікуємо протокол засідання комісії:

                                                                              Протокол

 

Засідання земельної комісії Ямницької с/р від 22 лютого 2013

Порядок денний

1. Про переобрання голови земельної комісії Ямницької с/р.

2. Про повернення земельної ділянки площею 0,5 га в районі ПАТ "Барва" у власність громади села Ямниця.

                                                                              Слухали:

1.  Шпільчак В. вніс пропозицію за дискредитацію депутатського корпусу та земельної комісії, використання службового становища голови земельної комісії в особистих корисливих цілях з метою незаконного заволодіння земельною ділянкою площею 0,5 га в районі ПАТ "Барва" зняти голову земельної комісії.

                                                                              Голосували:

За: Шпільчак В., Камінь П., Смеричанський Р.

Утримався: Пста А.

 

2. Шпільчак В. вніс пропозицію призначити головою земельної комісії Ямницької cдепутата Каменя П.І..

                                                                              Голосували:

За: Шпільчак В., Смеричанський Р., П'яста А.

Утримався: Камінь П.

                                                                              Слухали:

Шпільчак В. - про повернення земельної ділянки площею 0,5 га в районі ПАТ "Барва" у власність громади села Ямниця у зв'язку із порушенням чинного законодавства при її виділенні П'ясті А.

                                                                              Вирішили:

1.Рекомендувати сесії cвідмінити власне рішення від 14 листопада 2012 року про виділення земельної ділянки для ведення ОСГ площею 0,5 га в районі ПАТ "Барва" як таке, що було прийняте із грубими порушеннями чинного законодавства.

2. Виробити паспорт даної земельної ділянки і всі необхідні документи та виставити її для продажу з аукціону.

 

                               Підписи членів земельної комісії c              Шпільчак В.

                                                                                                            Смеричанський Р.

                                                                                                            Камінь П.                       

 

                Протокол був зачитаний на сесії с/р, і тут почалося найцікавіше. Війта обурив не сам факт зняття з посади побратима - родича (голова сна сесії визнав, що той "завалив" роботу комісії), а мотивація зняття - конкретне слово у протоколі "за дискредитацію1"!!! Для тих, хто у "бронепоїзді", пояснюємо: дискредитація - це, найперше, втрата довіри! І якщо Ви, шановні читачі, знаєте значення цього слова, то ми можемо Вас тільки привітати з тим, що Ваш словниковий запас значно більший, ніж у нашого вельмишанованого голови. А він, до слова, має аж дві вищі освіти!!!

                Два рази війт ставив на голосування питання про переобрання голови земельної комісії згідно поданим протоколом,  і обидва рази не вистачало кількох депутатських голосів (присутні на сесії 12 депутатів, а для прийняття рішення необхідно 11 голосів)

                Про те, щоб повернути землю громаді, як рекомендувала земельна комісія, голова навіть не заїкнувся. Як це назвати? Круговою порукою, зловживанням службовим становищем, корупцією чи ще якось - вирішуйте самі.

                Щодо порядку денного позачергової сесії, то він був наступним:

                1. Про виділення коштів для Ямницької ЗОШ.

                2. Про виділення коштів для інвентаризації земель с. Ямниця.          

                3. Про надання матеріальних допомог жителям села.

                На реконструкцію та капітальний ремонт покрівлі школи депутати виділили 1 млн. 330 тисяч гривень. Перекривати будуть металочерепицею. При перекритті металопрофелем (тієї ж якості) економія коштів могла б скласти більше ста тисяч гривень. Після нетривалої дискусії депутати вирішили, що сто тисяч гривень - це не є великою економією для сільського бюджету?! Зате металочерепиця буде краще виглядати. Роботи буде виконувати фірма "Голбуд". Директор - ямничанин Галіпчак Роман Богданович. Зрештою, фірма, як і її директор, мають досить солідну репутацію. Маємо надію, що наш ямничанин виправдає покладені на нього депутатами сподівання.

                Далі на сесії були озвучені подальші плани щодо довгобуду школи. 291 тисячу гривень (депутати виділили) на виготовлення проекту реконструкції корпусу №4 (довгобуд) і ще 8 мільйонів на самі роботи. Склавши докупи ці три цифри виходить більше десяти мільйонів, а знаючи реалії життя, спокійно множте на два - і не помилитесь!

                Питання: "Який бюджет це зможе потягнути? Навіщо такі величезні фінансові потуги, і що планується зробити?"

                Як ми почули на сесії, планується перевести дві старші групи садка (40 дітей) до школи і на їх основі організувати молодшу школу, (цікаво, чи запитували думку батьків дітей з цього приводу?). Натомість у садку відкрити ясельні групи. (Для інформації: по списку в садочку є 92 дитини при нормі 60). Наміри благі! Та чи зважили ініціатори такого масштабного і дорогого проекту на всі обставини, пов'язані із його реалізацією? Одна із таких обставин - це грибок, що є у стінах корпусу №4 (довгобуду) школи, вивести який неможливо!!! Немає ще таких засобів (не придумали), щоб його позбутися. Чи, може, власні амбіції важливіші за здоров'я дітей? На це та інші питання громада поки не отримала відповідей. Та і де вона їх отримає, коли схід села, що мав бути ще у вересні, до цього часу так і не проводився? Звіту голови за 2012 рік ніхто не чув і не бачив! Щодо питання виділення коштів для інвентаризації земель села Ямниця,то  близько години виступав та відповідав на запитання заступник начальника обласного управління земельних ресурсів Спасів Ярослав Олексійович.

                Ніхто й не сперечається із шановним Ярославом Олексійовичем про те, що інвентаризація земель потрібна. Але??? Давайте поміркуємо разом, опираючись на цифри. Територія Ямницькї сільради становить 2081 га. Вартість робіт по інвентаризації, озвучена на сесії с/р за 1 га становитиме від 1 до 2 тисяч гривень. Для визначення виконавця робіт (в області є 76 проектних організацій, які мають ліцензію на проведення даного виду робіт) необхідно провести тендер. Тендерний комітет сільради очолює війт. До його складу входять ще чотири працівники с/р. Всього у комітеті п'ять чоловік. На запитання "Хто приймав рішення про кількісний та якісний склад даного органу і коли та чому серед членів комітету немає ні одного депутата або когось іншого, хто би не мав відношення до сільради?", голова відповів наступне: "Ми тут подумали і вирішили, що працівники сільської ради завжди на місці. Не треба нікого шукати..." То про яку прозорість і об'єктивність при прийнятті рішень тендерним комітетом можна говорити, враховуючи його склад? Кого Ви дурите, шановні? Тому результати тендеру та визначення виконавця робіт (враховуючи попередній гіркий досвід продажу землі), на наш погляд, передбачити нескладно.

                Рахуємо далі. ПАТ "Барва" займає 131 га, ПАТ "Івано-Франківськцемент" та ДП "Ямниця" 157,77 га, КП "Водоекотехпром" - 33,8 га (всіх землекористувачів перераховувати не будемо). На запитання "Чому сільрада повинна платити і за них?" (це викуплені землі та землі постійного користування), війт відповів, що це також ямницькі землі (уточнення: були), а так, як підприємствам і організаціям інвентаризація не потрібна, то будемо платити зі свого бюджету?! Коментувати тут нічого!!!

                Не вникаючи у подробиці процесу інвентаризації землі, можемо сказати коротко і по суті: це просте розмежування. Ні подетального планування території, ні генерального плану села проектна організація робити не буде. На запитання до шанованого гостя: "Скільки сіл у Тисменицькому районі зробили таку інвентаризацію? -відповідь була така: "У районі - жодного. Хотів Єзупіль, але відмовився. Щодо області, то інвентаризація була зроблена у 3-4 селах і то не за власні кошти, а за іноземні гранти... То скажіть, люди добрі, у нас що немає куди більше витратити 3-4 мільйони гривень?

                Крім того, на сесії чотирнадцятьом ямничанам була надана матеріальна допомага на загальну суму 12 400 гривень. І все би нічого, але і тут наші обранці себе проявили. Сесія с/р прийняла рішення доручити комісії планування та бюджету (голова Р.Катамай) розробити "Положення про надання матеріальної допомоги жителям села Ямниця". Згідно з цим документом ямничани додатково повинні будуть надавати довідку про матеріальний стан сім'ї заявника на отримання допомоги. Все для людей та їхнього блага!

                Село ж, тим часом, біднішає з кожним днем і, що прикро, не тільки фінансово. Чому ж мовчать колишні та теперішні депутати різних рівнів, сільські осередки політичних партій? Відповідь, на жаль, очевидна. До виборів ще далеко і сорочки на собі рвати ще зарано, а займатися повсякденною рутинною роботою ніхто із них не хоче. То й виходить в результаті, що доріг у нас добрих, як і депутатів чесних, дуже мало.      Отаке воно наше Ямницьке 4D!

               

                                                                             Громадська організація "Поклик Ямниці"

 

                P.S. Громадською організацією "Поклик Ямниці" розроблений і поданий на розгляд сесії сільської ради проект "Статуту громади села Ямниця". Адміністрація сайту повернула можливість відкритого коментування для того, щоб почути Ваші думки та пропозиції з цього приводу. Запрошуємо до співпраці. З текстом статуту можна ознайомитися натиснувши  "тут".

 

 

Дискредитація1 - позбавлення довіри до когось, підривання авторитету, приниження гідності певної особи і т. ін. (джерело)



Категорія: Життя села | Додав: Admin (2013-03-08)
Переглядів: 2081 | Коментарі: 23 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 231 2 3 »
0   Спам
Автор: Василь    Пост: 23
О, ДП "Ямниця" це окрема тема, яка смердить на пів села. Наша Ямниця скоро отримає перше місце на конкурсі МІС СМЕРІД УКРАЇНИ.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Група "Вконтакте"

Форма входу

Наше опитування

Чи були у вас проблеми з реєстрацією на нашому сайті?
Всього відповідей: 53

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Хостинг від uCoz