Новини:
Головна » Статті » Життя села

Громадська рада

Громадська рада. Перші кроки…

 

        Інколи людям важко звикнути до того, що ніхто нікого не призначає, ніхто нікому не наказує, а вони самі вирішують, що їм робити і як діяти в тій чи іншій ситуації. Настає момент, коли кожен бере на себе відповідальність, щоби змінити життя на краще. Саме прагнення змін у нашому селі і об’єднало однодумців – небайдужих ямничан, які готові віддавати свій час, сили, знання на розбудову рідного села. Так за їхнью ініціативою  було створено громадське об’єднання “Громадська рада села Ямниця”, до складу якого ввійшли активні жителі села.

Мета ГО – об’єднати ямничан, щоби кожен усвідомив себе частинкою громади і кожен відчував свою відповідальність за долю своєї малої батьківщини.

Завданням ради є створення умов для перспективного розвитку села  Ямниця, підтримка і підвищення життєвого рівня його жителів  та здійснення заходів для розвитку різних форм економічної діяльності в селі. Одним із завдань громадського об’єднання “Громадська рада” є участь у розробці та реалізації стратегічного планування розвитку села та аналізі оцінки можливих ризиків,  підтримка та сприяння найбільш перспективних соціально-економічних проектів щодо розвитку Ямниці. Також ГО вбачає своїм завданням контроль за рішеннями виконавчої влади та інформування жителів села щодо їхньої діяльності.

        Було проведено 4 засідання ради об’єднання, на котрих був розробленний статут та організаційна структура ГО, які були затвердженні на сході села.

        За ініціативи голови ГО Миколи Шпільчака та секретаря Орловського Романа  було проведено флешмоб з розфарбування поруччя дорожнього моста в селі Ямниця в кольори державного прапора.

        Проаналізувавши всі ті питання, що порушуються із року в рік на сході села,  громадська рада пропонує:
       

  1. Створити комунальне підприємство “Ямниця”, котре б займалося всіма господарськими роботами в селі (очистка русла потічка, вивіз сміття та інше )
  2. Терміново оголосити конкурс на посаду директора КП “Ямниця”.

 

Створення із  жителів села Ямниця невеликого підрозділу дасть можливість зняти багато проблемних питань у життєдіяльності громади.

 

         Загалом у селі на даний час є чотириЛЛ великих проблеми, а саме: закінчення берегоукріплення потічка, закінчення будівництва Ямницької ЗОШ, будівництво будинку культури, каналізування та водопостачання села.

        Ці роботи є дуже фінансово затратними,  бюджет сілької ради їх профінансувати не може. Але більше року назад ГО ”Поклик Ямниці” було розробленно “Положення про дольову участь у розвитку інфраструктури села Ямниця” відповідно до вимог закону України “Про дольову участь” відповідно до якого кожен суб’єкт підприємницької діяльності, який веде будівництво або реконструкцію на території села, зобов’язаний внести певну суму коштів на розвиток села. Суми перерахувань залежать напряму від вартості будівництва або реконструкції. Так, наприклад, ПАТ “Івано-Франківськцемент” , виконавши роботи по будівництву цеху №2 (сухий спосіб №2), був повідомлений перед отриманням дозволу на початок проектно-пошукових робіт про прийняте положення, і в особі директора підприємства Зайця Б.Й. підтвердив намір перерахувати кошти громаді до закінчення будівництва згідно з діючим законом. Зі  слів Зайця Б.Й. попередня вартість об'єкту будівництва складає більше мільярда гривень. Згідно з положенням сесія сільської ради може встановити розмір дольової участі 7-10%. Це дуже велика сума.  Ніяким чином не бажаючи фінансово тиснути на підприємство, громадське об'єднання пропонує наступне: ПАТ “Івано-Франківськцемент”, маючи у своєму розпорядженні будівельні матеріали, кваліфікованих працівників та фінансові можливості, у рахунок обов’язкових платежів по дольовій участі може виконати всі перераховані вище (або більшу частину з них) проблемні об’єкти села. Це дозволить  ямничанам завершити берегоукріплення потічка, побудувати будинок культури, закінчити будівництво школи та інше, а ПАТ “Івано-Франківськцемент” ,зберігши частину своїх ресурсів, зробити величезний вклад у соціально-економічний розвиток Ямниці.

Громадське Об’єднання “Громадська рада села Ямниця” запрошує усіх, хто поділяє наші погляди, цінності та нашу мету, стати частиною нашої команди і спільно творити історію нашого села.

 

                                                                                        Голова ГО Микола Шпільчак

Категорія: Життя села | Додав: Admin (2014-08-21)
Переглядів: 1040 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0   Спам
Автор: Ямниця    Пост: 1
якби Ваші слова та й до Круця у вуха.Бути б йому депутатом ще не одного скликання!
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Група "Вконтакте"

Форма входу

Наше опитування

Чи були у вас проблеми з реєстрацією на нашому сайті?
Всього відповідей: 52

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Хостинг від uCoz