Новини:
Головна » Статті » Життя села

Чи буде в Ямниці каналізація?

                      Чи буде в Ямниці каналізація?

 

                                                                                                            Contra spem spero

                                                                                                        (Без надії сподіваюcь)

                                                                                                                      Леся Українка

 

     Це питання цікавить всіх без виключення ямничан. Село розростається. Люди будують все більше септиків, а дехто просто випускає стічні води у фоси або , інколи, просто на дорогу. Всі ці нечистоти проникають (або ще проникнуть) у водоносні шари. За прогнозами екологів із такими темпами розбудови села ситуація із питною водою в Ямниці через 5-10 років може стати аналогічною як в м.Тисмениця. Тобто придатної для використання в їжу води може не стати.

       Чи знає влада про цю проблему і що в цьому напрямку робить?

Відповідь така: знає, але нічого не робить. Питання каналізування села неодноразово піднімалося на сесіях сільської ради, та, як не гірко констатувати , "віз і нині там.

     Але трохи історії. Очисні споруди розміщені на території Ямницької сільської ради ще з давніх радянських часів. В остані роки, у звязку із бурхливою розбудовою міста Івано-Франківська, потужностей КП "Івано-Франківськводоекотехпрому не вистачало. Місто потребувало значного розширення та збільшення пропускної спроможності очисних споруд, а тодішня (та і теперішня) влада села приймала рішення на користь міста. Сільська громада втрачала землі, не отримуючи натомість нічого. За каденцій сільського голови п.Ребрика В.М. під очисними спорудами вже знаходилось більше 33 гектарів землі. Була збудована захисна дамба, яка, за словами фахівців, під час останньої повені і повернула назад в долішній кінець потік води, спричинивши таким чином ще більші підтоплення будівель. Слід також зазначити, що не допомогла ця дорога споруда і КП «Водоекотехпрому», яке внаслідок повені також зазнало значних збитків. Після повені до дамби виїжджала ініціативна група із числа депутатів різних рівнів, сільського голови та жителів села. Було прийнято рішення, з метою недопущення в майбутньому подібної ситуації, а саме відбиття дамбою потоку води, зобов’язати сільського голову п.Ковальчука І.Б. звернутися до керівництва КП "Івано-Франківськводоекотехпром" із вимогою надати документацію щодо спорудження захисної дамби (адже ніхто її, цю документацію, в очі не бачив і дозволу на її спорудження, зі слів сільського голови, ніхто не давав) та зобов’язати керівництво очисних споруд своїм коштом зробити два прориви в дамбі з метою пропуску води.

      Що із цього зроблено? Нічого. Чого чекаємо? Повені?

Але повернімося до питання каналізування села. Офіційне його обговорення почалося 17 січня 2007 року на 8 сесії с\р, де рішенням сесії було надано дозвіл на виготовлення проекту відведення земельної ділянки під розміщені об’єкти КП "Івано-Франківськводоекотехпром”. Натомість керівництво підприємства в особі його директора п.Саєвича пообіцяло своїм коштом виготовити проект каналізування Ямниці з усіма погодженнями та експертизою, допомогти в проведенні робіт та підключити село до системи каналізування. Крім того, наростити люки з метою недопущення виливів стічних вод із колекторів на ділянках проходження по землях Ямницької с\р. Від сільської ради керівництво КП хотіло (напевне і дотепер хоче) отримати геодезичну зйомку села, маючи результати якої, вони могли б почати розробляти проект. Неодноразово на сесіях с\р виділялися кошти для проведення геодезичних робіт, але констатуємо, що із 2007 року по сьогоднішній день ці роботи не виконані.

      На 32 (29 липня 2009р.), 33 (19 листопада 2009р.) та 36 (20 травня 2010 року) сесіях сільської ради розглядалися питання "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок КП "Івано-Франківськводоекотехпром” для розміщення та обслуговування каналізаційних очисних споруд та об’єктів каналізаційних колекторів на території Ямницької сільської ради” (доповідав сільський голова Ковальчук І.Б.). Незважаючи на намагання доповідача вирішити дане питання позитивно для КП, депутати більшістю голосів відхиляли розгляд даного питання, мотивуючи своє рішення тим, що нічого із дамовленого не виконано. (Це відповідь безіменному депутату теперішнього скликання  який залишив коментар на сайті ГО «Поклик Ямниці» після виходу статті "Після вас хоч потоп” із запитанням пояснити, як він мав голосувати, відчуваючи на собі певний тиск (як ми зрозуміли). На першому місці для депутата повинні завжди стояти інтереси громади, яка його обрала і делегувала йому право захищати свої інтереси).

            13 липня 2011 року на п’ятій сесії депутати теперішнього скликання з голосу внесли в порядок денний питання КП "Івано-Франківськводоекотехпром” (на сесії був присутній новий керівник підприємства п. І.Прокопів) і більшістю голосів фактично подарували більше як 33 гектари ямницької землі, звівши нанівець всі зусилля своїх попередників. Ніхто в очі не бачив того договору, який мав бути підписаний між сільським головою та керівником підприємства п. І.Прокопівим. Тепер дана структура має вже іншого очільника, який, звісно, може сказати, що він не відповідає за обіцянки своїх попередників (при умові, якщо ніяких документів не підписано (дай, Боже, щоб ми помилялися!))

         Коли щось робити, то помилок навряд чи можна уникнути. Судити ж про результати роботи потрібно за справами, а не за обіцянками та заявами. "Обіцянка – цяцянка, а дурневі радість, - говорить народна мудрість. І дуже б не хотілося, щоб питання каналізування села Ямниця так і залишилося на рівні обіцянок-цяцянок та порожніх сподівань.

 

                                              Громадська Організація «Поклик Ямниці»

Категорія: Життя села | Додав: Admin (2012-04-21)
Переглядів: 15265 | Коментарі: 13 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 131 2 »
0   Спам
Автор: ямничанин    Пост: 13
Скоро в гірських селах буде каналізація, а в Ямниці коли? Напевне депутати забули, що вони вибрані односельцями для того, щоб бути їхніми представниками, робити все для них і заради них. В такому селі як наше каналізація мала б бути уже давно.
Депутати, схаменіться! Ямничани уже не просять Вас, а "кричать" каналізація потрібна! Може розпочнемо збирати підписи для того, щоб вирішити цю проблему?
0   Спам
Автор: громадянин України    Пост: 12
Каналізація вкарай необхідна, і уже давно треба було вирішити це питання. Оскільки кам"яний вік проминув давно, треба дбати про чистоту та добробут в теперішньому часі, для жителів с.Ямниці та їхніх дітей. Не треба годувати ямничан словом "колись" та й зробиться. Життя дуже коротке...
0   Спам
Автор: Admin    Пост: 11
Так це правда.
0   Спам
Автор: Дмитро    Пост: 10
Чув що вже почали робити проект-план для Долішнього кінця.
0   Спам
Автор: Кера    Пост: 9
Потрібан, але краще клуб)
0   Спам
Автор: Стас    Пост: 8
Каналізація потрібна.
0   Спам
Автор: Іван    Пост: 7
"Каналізація це є зайві гроші. На них краще збодувати клуб. А без каналізації жили до тепер і будем жити далі. Каналізація потрібна буде тільки тоді коли в Ямниці розпочнуть будівництво багатоповерхівок."

Клуб? Ви думаєте в Ямниці буде колись клуб? Я вважаю, що ні клубу ні каналізації в Ямниці небуде ше мінімум 10 років з нашою владою...
0   Спам
Автор: Богдан    Пост: 6
Каналізація це є зайві гроші. На них краще збодувати клуб. А без каналізації жили до тепер і будем жити далі. Каналізація потрібна буде тільки тоді коли в Ямниці розпочнуть будівництво багатоповерхівок.
0   Спам
Автор: ОРЕЛ    Пост: 5
до чого так доде коли спорити про річ яка є безспірною, для всіх буде краще колим вона буде а маючи лчисні споруди сам Бог велів її мати.
0   Спам
Автор: Іван    Пост: 4
Вам приємно коли ви йдете по вулиці а люди викачують відходи з своїх каналізацій в фоси? приємний цей запах?
1-10 11-13
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Група "Вконтакте"

Форма входу

Наше опитування

Чи були у вас проблеми з реєстрацією на нашому сайті?
Всього відповідей: 52

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Хостинг від uCoz