Новини:
Головна » Статті » Земля і Люди

Проблемні пазли земельної інвентаризації

Проблемні пазли земельної інвентаризації

Претензійний проект на замовлення Ямницької сільської ради «засвітив» багато помилок у старих і нових державних актах на земельні ділянки

Микола ПЕТРИЧУК

 

Команда приватної компанії «Прикарпатський земельний центр» наприкінці минулого тижня провела презентацію для депутатів Ямницької сільської ради і громади села матеріалів інвентаризації земель сільської ради в межах населеного пункту. По суті, цей захід переріс у неформальну сесію — презентація зібрала 14 депутатів сільської ради, також прийшли депутат Тисменицької районної ради, директор Ямницької ЗШ I—III ст. Наталія Винник, голова громадської ради
с. Ямниці Микола Шпільчак й інші зацікавлені ямничани. Сільський голова Ямниці іван Ковальчук нагадав односельцям про те, що ще 2013 року депутати ради ухвалили рішення виділити кошти і замовити проведення інвентаризації всіх земель у межах населеного пункту.

— «Прикарпатський земельний центр», який виграв тендер, нині фактично завершує роботи згідно з договором, що був укладений із сільською радою, — зазначив І. Ковальчук. — Директор центру Андрій Палій виступив з ініціативою попередньо відзвітуватися перед депутатами сільської ради та жителями Ямниці, які зацікавлені і прийшли сьогодні, про виконану роботу, а також про її специфіку і про те, яку практичну користь у підсумку отримає громада.


Директор компанії «Прикарпатський земельний центр» Андрій Палій найперше представив своїх колег — головного спеціаліста Дмитра Стефінка, який є одним з найкращих землевпорядників в області з багатолітнім досвідом роботи в цій сфері, а також молодих фахівців — начальника геодезичного відділу Антона Сорочака і землевпорядника-геодезиста Мар’яну Осоку.


— Замовлення на проведення інвентаризації земель Ямницької сільської ради — це один з дуже претензійних і серйозних проектів, яких у нашій області фактично не було.

 Говорю про це з повною відповідальністю, бо, за нашою інформацією, принаймні жоден малий населений пункт, такий як село або селище, не проводив цієї роботи за власні кошти, — підкреслив на початку презентації А. Палій. — Ямниця, зрозуміло, собі це може дозволити. і слава Богу.
Перш ніж розповісти про практичні вигоди, які жителі села отримають невдовзі, коли «Прикарпатський земельний центр» передасть сільському голові Ямниці І. Ковальчуку матеріали — карти, схеми та пояснення у паперовому, а також, що важливо, і в електронному вигляді, А. Палій та А. Сорочак розповіли про особливості процесу інвентаризації земель і проблеми, які при цьому виникали.
— З самого початку ми планували інвентаризувати ті землі, які ще не були інвентаризовані. Це логічно. Бо навіщо заходити на ділянки, на які вже виготовлено державні акти, присвоєно кадастрові номери і які вже внесено в єдину базу даних, — розповів директор «Прикарпатського земельного центру». — Але коли ми розпочали роботи, то виявили колосальну кількість помилок із земельними ділянками у межах населеного пункту. Власне, ми очікували, що вони будуть, але навіть не уявляли, що їх може бути так багато. Наші геодезисти заходять на земельну ділянку, яку потрібно інвентаризувати, роблять заміри і, коли співставляють межі, з’ясовують, що на ній, так би мовити, лежить ділянка, на яку її власник вже виготовив державний акт. Стикувати дві ділянки неможливо, не зайшовши на сусідню. і в якийсь момент ми прийняли рішення інвентаризувати повністю все село. Бо інакше не дамо собі ради і далі не зможемо скласти пазли. Ліпше просто йти від подвір’я до подвір’я, а в полі — від ділянки до ділянки. інакшого виходу не було. і, на жаль, Ямниця — не виняток у цьому плані.


А. Сорочак на підтвердження цих слів демонструє на екрані одну з численних помилок — прямокутна земельна ділянка одного з жителів Ямниці, на яку вже видано державний акт, присвоєно кадастровий номер і яка мала би розташовуватися у межах села, як з’ясувалося під час геодезичної зйомки, проведеної з допомогою спеціального, дуже точного GPS-приймача (він працює у загальнодержавній системі координат, яка визнана в Україні і якою користуються всі земельні управління), насправді лежить, мов уявна дамба, впоперек Бистриці Солотвинської — на адміністративній межі Ямницької сільради та Івано-Франківська. «Ми фіксуємо фактичний стан ділянок. Є ділянки, які мають нові державні акти. Є ділянки, які мають старі державні акти. І є фактичні обміри. Дуже часто бачимо, на жаль, що зафіксовані в актах дані абсолютно не збігаються з фактичними. Ці, так би мовити, пазли ми мусимо скласти, щоб жителі Ямниці мали правдиву картину своїх земель», — зазначив А. Сорочак.


А. Палій розповів, що коли фахівці центру розпочали інвентаризацію, до них звернувся о. Богдан із запитанням, чи могли б допомогти йому з оформленням землевпорядних документів на землю — ні церква, ні резиденція їх наразі не мають.


— Для нас це не проблема, і ми взялися допомогти безплатно. Та невдовзі все застопорилося. Бо в процесі інвентаризації з’ясувалося, що центральна автодорога, яка пролягає через Ямницю і яка вже зареєстрована і на неї є державний акт та номер, і вона внесена у національну кадастрову систему, на папері зміщена на кілька метрів порівняно з тим, що засвідчують фактичні заміри, — пояснив  А. Палій. — Якби накладалися — повністю чи частково — дві приватні земельні ділянки, то це легше було б виправити. Проте в цьому випадку, коли на землю, де розташована церква, наклали державну дорогу, актом на яку володіє «Івано-Франківський облавтодор», ситуація значно складніша. Виправляти помилку доведеться з дотриманням спеціальних процедур і без участі сільської ради тут не обійтися.


А. Палій наголосив, що він навіть звернувся до голови Тисменицької районної ради Володимира Семеніва з ідеєю провести презентацію для всіх сільських голів Тисмениччини з тим, щоб вони хоча б малими кроками наводили лад у сфері обліку землі. Бо ті колосальні помилки, що є, так би мовити, вилізуть боком, коли господар, який має зареєстровану ділянку з уже присвоєним їй кадастровим номером, захоче її продати, заставити, подарувати, поділити між дітьми або ж змінити цільове призначення. Але він нічого не зможе зробити, якщо є помилка, якщо його ділянка, згідно з фактичними вимірами, накладається на чужий наділ. Йому доведеться йти, оббивати пороги і самотужки все виправляти.


«Прикарпатський земельний центр» у процесі інвентаризації земель Ямницької сільської ради виправлення цих помилок взяв на себе — вони будуть сформовані в один пакет і всі разом передані в Тисменицю, в земельний відділ, фахівці якого наділені повноваженнями внести відповідні зміни. Це важлива, але далеко не єдина вигода, яку ямничани отримають від інвентаризації земель. У цих матеріалах зафіксовано точні координати розміщення кожної ділянки, їх розміри, площа і конфігурація та розташовані на них будівлі. Як підкреслив А. Палій, інвентаризація землі — це та основа, без якої неможливо в принципі здійснювати будь-яку діяльність: сільськогосподарську, планувати будівництво нового житла чи об’єктів соціального та культурного призначення для громади. Також ямничани, чиї подвір’я та земельні наділи часто-густо межують з промисловими та лінійними об’єктами, залізницею, матимуть точну інформацію про всі охоронні та санітарні зони, що важливо знати, перш ніж зводити будинок для дітей, літнівку або стайню. 

Категорія: Земля і Люди | Додав: Admin (2015-04-04)
Переглядів: 662 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Група "Вконтакте"

Форма входу

Наше опитування

Чи були у вас проблеми з реєстрацією на нашому сайті?
Всього відповідей: 54

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Хостинг від uCoz