Новини:
Головна » Статті » Земля і Люди

Орендувати не можна продавати
                     ЗЕМЛЯ І ЛЮДИ

                 ОРЕНДУВАТИ НЕ МОЖНА ПРОДАВАТИ

На сході селян в селі Ямниця не змогли вирішити, чи продавати майже 70 гектарів землі ПАТ «Івано-Франківськцемент», чи й надалі отримувати гроші від оренди.

 

Минулої неділі 29 січня, активні громадяни села Ямниця зібралися в актовому залі школи села Ямниця, щоб висловити свою думку щодо подальшої долі п’яти земельних ділянок загальною площею майже 70 га, які використовує місцеве підприємство ПАТ «Івано-Франківськцемент». Причиною громадського збурення стало рішення про надання дозволу ПАТ «Івано-Франківськцемент» на виготовлення експертної грошової оцінки цих земельних ділянок, прийняте на останній сесії сільради голосами тринадцяти депутатів та сільського голови.

Голова місцевої громадської організації «Поклик Ямниці» Микола Шпільчак вважає, що сільські депутати поспішили, давши добро на початок процедури продажу землі. «Хіба продають курку, яка несе золоті яйця?  - дивувався сільський активіст. –За нашими розрахунками, за ці ділянки підприємство платитиме в сільський бюджет понад півмільйона на рік. Експертно-грошова оцінка для продажу може бути мінімальною, причому, зазвичай, підприємство сплачує 50% від цієї суми, а решту розтерміновується на 5 років. Враховуючи інфляційні процеси в нашій країні, за цей час ці гроші значно знеціняться» .

Депутат обласної ради Ігор Дейчаківський, запрошений на схід селян Ямниці, також закликав громаду не поспішати із продажем землі до того часу, поки на державному рівні не запрацюють закони, які регламентуватимуть земельний ринок в Україні, і земля не набуде своєї дійсної вартості.

Натомість представники ПАТ «Івано-Франківськцемент» запропонували селянам свої аргументи щодо доцільності продажу цих ділянок. Зокрема, вони переконували, що без придбання цих земельних ділянок неможливим є інвестиції у підприємство і його розвиток. Мовляв, від успішної роботи підприємства селянам буде тільки користь.

Громадські активісти наразі планують ініціювати проведення сільського референдуму з приводу можливого продажу землі цементникам.

 

Стаття з газети «Галицький Кореспондент» №5 від 02.02.2012.

                                         Громадська Організація «Поклик Ямниці»

                                                        www.pokluk.at.ua


Категорія: Земля і Люди | Додав: Admin (2012-02-02)
Переглядів: 678 | Рейтинг: 3.8/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Група "Вконтакте"

Форма входу

Наше опитування

Чи були у вас проблеми з реєстрацією на нашому сайті?
Всього відповідей: 52

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Хостинг від uCoz