Новини:
Головна » Статті » Промисловість

Пожежа на ПАТ завод "ТОС (Барва)"

КОЛИШНІЙ ПРОСЛАВЛЕНИЙ НА ВЕСЬ СРСР , ЄВРОПУ І АЗІЮ ЗАВОД «ТОС», ТЕПЕРІШНІЙ ПАТ ЗАВОД "ТОС (Барва)", СТАВ НЕБЕЗПЕЧНИМ!

     Усе відбувалося за стандартною схемою, після розвалу СССР колишній завод «ТОС»  трансформувався у ВАТ «БАРВА». Малювалися захмарні перспективи, розпочалась модернізація, впроваджувалась у виробництво нова продукція, на перший погляд, непогана. Але все не так сталося, як гадалося. Хтось десь вирішив, що краще імпортувати з Європи товари вже відомих у всьому світі брендів,  з набагато більшим прибутком і меншими затратами сил і ресурсів, у тому числі і фінансових. І все посипалось. Спочатку роспочався переділ між своїми,почалось ділення території . У процесі цих перетворень утворилися ТОВ «БАРВАХІМ», ЗАТ «ПРОМТАРА», ТОВ «БАРВА ТЕКСТИЛЬ» ітд. Багато з них вже танули в минуле. І знову десь хтось вирішив, що в нас немає  мізків і підприємницького хисту, і будівлі почали продавати іноземним компаніям, де працюють ті ж люди, але прибутки йдуть не в наші кишені. Так утворилися ТОВ «ПАДАНАКОМПАВЗ» і ТОВ «ДАНАМЕТАЛ». Багато іноземців приїжджало і цікавилось територією та інфраструктурою але з суб’єктивних чи об’єктивних причин вони не змогли (чи не захотіли) купити її,тоді фірма «КГД» викупила акції  ВАТ «БАРВА» і стала її власником. Мало кому відомо, як це сталося. Повідомлялась різна інформація: нібито скупили контрольний пакет акцій, в якихось офшорних компаній, а  люди, які працювали на підприємстві чимало років, залишились  без нічого. Недовгим було господарювання фірми «КГД», яка першою розпочала вирізання заводу на металолом, а те, що залишилось, вони продала банку «ЗОЛОТІ ВОРОТА». Невідомо в який спосіб, але гігант хімічного виробництва, який мав понад три тисячі працівників, перетворився  в ПАТ завод "ТОС (Барва)" і на сьогоднішній день налічує менше 300 працівників, які працюють з постійною пересторогою, що можуть бути звільненими і залишуться без роботи. Як стало відомо з анонімних джерел, після останнього скорочення керівництво вирішило, що простіше і економічно доцільніше для власників і керівників довести людей до такого стану, щоб вони звільнялися самі. Господарська діяльність даного підприємства доведина до мінімуму. За розповідями працівників, працює один цех – основний, а решту - це допоміжні і обслуговуючі структури та управлінський апарат, і то невідомо, чи це на довго.

      Тим часом керівництво діє по мародерськи, вирізає все, що є металом, і що можна продати як металолом, а тим часом приміщення, які стоять без діла, руйнуються від безгосподарності. Інфраструктура, яка створювалася десятками років, просто розвалюється від того, що  ніхто нічого там не робить. Кому від цього вигода? Мабуть, нікому. Що буде далі - не відомо!

   Буквально недавно внаслідок вирізання обладнання на металолом сталася пожежа, яка привела до екологічного забруднення. На щастя, уникли жертв, адже в таких випадках все можливе. Як розповідають учасники, це було не перше загоряння, але їм вдавалося раніше ліквідовувати небезпеку власними силами,проте керівництво ніяких висновків не робило, і ніяких відповідних заходів безпеки не вживало. Це був вихідний день суботу, коли продовжувалися похапцем небезпечні роботи, що призвели до загоряння, яке вже власними силами зупинити було не сила, що й призвело до пожежі  двох верхніх поверхів споруди. При гасінні брало участь 10 пожежних машин МНС. Цей випадок заставив в офіційно вихідний день піднятися через тривогу очільників області і району, депутатів обласної і районної рад та багатьох небайдужих людей, які переживали за життя та здоров’я як своє, так і рідних. Адже ще віддавна ходять слухи, що на території підприємства знаходиться рідина, при загоранні якої може відбутися вибух, що може стерти з карти цілу область.

    Та до сьогоднішнього дня звичайні люди не почули ні від керівників підприємства, ні очільників області та району, яка офіційна версія даних подій, до яких наслідків це призвело і які наслідки могли бути. Всупереч усьому, що відбулося, за розповідями працівників, обладнання далі вирізається,  залишаються напіврозвалені голі стіни та заросла чагарниками територія. Але це ще не все! Також кажуть, що відкопують труби колишнього БХО і теж здають на металолом.  

    На нашу думку, таким чином теперішні власники вирішили навести порядок на своїй території і ,мабуть, інтенсивно підшукують їй нового власника. Певно чим швидше це відбудеться, тим більші шанси щось врятувати. Бо інакше ця територія стане придатною тільки для зйомок американських бойовиків.

   Отакі  ми господарі! Нас дурять! Нас грабують, зневажають, з нами не рахуються, а ми мовчимо! Та тільки в хаті (і то за столом) можемо собі про це поговорити!

Може вже годі мовчати!

 

НЕ БУДЬМО БАЙДУЖИМИ!

 ЦІНУЙМО ТЕ, ЩО ЗАЛИШИЛИ НАМ БАТЬКИ!

 НЕ ДАЙМО В НАС ЦЕ ВКРАСТИ!

ЯКЩО НЕ МИ,ТО ХТО!

ЯКЩО НЕ СЬОГОДНІ, ТО КОЛИ!                              

 

  ПРИЄДНУЙТЕСЬ!

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                            Рада громадської організації « Поклик Ямниці»

            www.pokluk.at.ua                                                                  

Натисніть тут щоб скачати дану статтю.
Категорія: Промисловість | Додав: Admin (2012-01-30)
Переглядів: 2784 | Коментарі: 1 | Теги: Пожежа на ТОВ Барва | Рейтинг: 4.8/4
Всього коментарів: 1
0   Спам
Автор: Володимир    Пост: 1
Зробить переписку без даних і реєтру про Вашого читача: Ім'я / Логін - Email. Подивиться на інші сайти газет.
Тоді нулі в коментарях стануть 100...Ви не СБУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Група "Вконтакте"

Форма входу

Наше опитування

Чи були у вас проблеми з реєстрацією на нашому сайті?
Всього відповідей: 52

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Хостинг від uCoz