Новини:
Головна » Статті » Депутатська діяльність

Владне беззаконня чи вибіркове законодавство?

         Владне беззаконня чи вибіркове законодавство?

            04.04.2013р. в приміщенні сільської бібліотеки відбулася 16 сесія Ямницької с/р. На ній були присутні 15 депутатів сільради, 3 депутати районної ради (Н. Винник, Н. Дейчаківська, В. Іваночко), помічник депутата райради Р.Орловський, отець-декан Б. Курилів, голова ГО "Поклик Ямниці" М. Шпільчак, члени громадської організації та жителі села.

                Першому надали слово отцю-декану, який у своєму виступі звернув увагу присутніх на те, що новий сільський цвинтар уже на 2/3 захоронений і потрібно подумати про майбутнє його розширення. Депутати прийняли інформацію до відома і пообіцяли вивчити дане питання. Далі перейшли до внесення змін до порядку денного сесії. Були зняті із попередньо запропонованого порядку денного питання № 5,6,7,8 (див. порядок денний сесії c/р на сайті ГО) з мотивацією, що по них не всі документи підготовлені належним чином. Не підтримала сесія пропозицію депутата В.Шпільчака про зняття з розгляду питаня № 10,11 з метою їх детального вивчення та обговорення на сході села (це питання ПАТ "Івано-Франківськцемент", що стосуються реконструкції та будівництва лінії №2 (сухого способу)). З аналогічними пропозиціями до депутатів почергово зверталися голова ГО "Поклик Ямниці" М. Шпільчак та Р. Орловський, котрий діяв за дорученням депутата обласної ради І. Дейчаківського. Ні доводи виступаючих з посиланням на Закони України, а ні наведені ними аргументи не змогли переконати депутатів зняти ці питання з розгляду для їх детального вивчення.

                Також були внесені у порядок денний сесії питання:

-про виділення 7000 гривень на сітки для футбольних воріт та на придбання форми для команди "Вихор"

-про затвердження статуту громади села Ямниця (розробленого та внесеного на розгляд сесії ГО "Поклик Ямниці")

-про отримання коштів на ремонт доріг в сумі 89 000 гривень із бюджету вищого рівня.

                При розгляді цих та інших питань порядку денного особливих дискусій не виникало. Перепалки та гострі дебати точилися під час розгляду питань ПАТ "Івано-Франківськцемент" після того, як до зали запросили представників підприємства на чолі із головою правління Зайцем Б.Й..

                Виявляється, у нас у селі вже "пройшли" громадські слухання щодо питання впровадження енергозберігаючих та природоохоронних технологій лінії №2 цементного виробництва (це так званий сухий спосіб №2). Дивина?! Керівництво підприємства запросило на "екскурсію по заводу" вчителів (кількість невідома), потім депутатів сільради (прийшло 10 чоловік із 19), а ще, як ми почули на сесії, "сільську інтелігенцію" (правда війт та голова правління ПАТ не змогли уточнити, яку саме "інтелігенцію" і коли це було). Таким чином, як вони собі порахували і озвучили на сесії c/р, мінімальна кількість 26 чоловік володіє достатньою інформацією і схід села щодо цього питання не потрібен?! Без коментарів!!!

                А далі почалося найцікавіше. Без будь-яких попередніх рішень сесії с/р (дозволів, затвердження проекту та інших процедур, передбачених чинним законодавством України) депутати дають дозвіл на початок будівельних робіт?! У законі України " Про регулювання містобудівної діяльності " чітко прописано, що видає такий дозвіл виключно державна інспекція архбудконтролю, а ніяка не сільська рада. Цитуючи на сесії цей закон в частині, де на громадських слуханнях повинні бути присутніми не менше як 26 чоловік лобісти даного питання чомусь не дочитались, до тих статей закону, де виписано процедуру  надання дозволу на будівництво.

                На всі ці порушення, а також на те, що, за неперевіреними даними, планується працевлаштувати на ПАТ "Івано-Франківськцемент" 300 чоловік із Донецької області звернув увагу присутніх Р. Орловський.  Та сільський голова не дав можливості відповісти голові правління і сам почав розказувати про те , що це все слухи і що М.Ф.Круць йому особисто обіцяв і наших людей брати на роботу. Чи то наш війт побоявся, що керівник підприємства відповість щось не те, чи просто захотів продемонструвати присутнім, що він також володіє інформацією - невідомо.

                Депутат Д.Левицький запропонував голові правління посприяти у тому, щоб брали на роботу ямничан. У своєму розлогому коментарі (відповіді) Б.Й.Заєць розповідав, що для нього краще, коли ямничани працюють на заводі, бо їх можна викликати на роботу в будь-який час дня і ночі, і добираються вони в основному на велосипедах. Навів він як приклад колишнього працівника, а тепер безробітного депутата Зуб'яка в.. Та наголосив, що ямничанам прощає всі провини, окрім зловживання спиртними напоями.

                Далі взяла слово Винник Н.І. Всім присутнім вона нагадала, що обиралася за списком "Фронту змін" і що завод неодноразово допомагав школі, і вона певна, що він і надалі буде допомагати... І тут голова правління згадав, як допоміг відремонтувати електроплиту у шкільній їдальні (незрозуміло одне: це сільський голова такий безпорадний чи Богдан Йосипович такий добрий?)

                Дейчаківська Н.В. запропонувала голові правління допомогти вирішити бодай хоча б якусь одну масштабну проблему, що є у селі. Наприклад, побудувати ветеринарну лікарню, щоб ямничани могли гордитися, що це для них зробив ПАТ "Івано-Франківськцемент". Керівник підприємства тактовно відмовив... Після цього слова попросив член ГО Г.Перчиць і запитав, чи міг би завод допомогти вирішити елементарні питання життєдіяльності села як-то: надати транспорт для розчистки вулиць у зимову пору року і т.п. "Потрібно переймати досвід Старого Лисця і використовувати транспорт, що є у власності жителів села, а не просити у нас допомоги.." - відповів голова правління.

                На запитання голови ГО "Поклик Ямниці" М.Шпільчака, чи знає Богдан Йосипович, що згідно положення "Про дольову участь у розвитку інфраструктури села Ямниця", яке діє з 1 січня 2013 року, 10% від загальної кошторисної вартості проекту (а це щонайменше ще 60 мільйонів гривень) підприємство зобов'язане буде перерахувати у бюджет села, керівник підприємства відповів, що знає про положення і якщо закон говорить, що треба платити, то "ми (підприємство) будемо платити..."

                Розуміючи всю масштабність даного проекту, його величезну значимість для цілого краю, а також і те, які величезні кошти поступлять у бюджет села внаслідок його реалізації - не розуміємо одного: чому потрібно діяти, м'яко кажучи, "недемократичними" (а точніше шулерськими) методами? Такі дії нашої сільської влади - це не одиничні випадки і навіть не тенденція. Недотримання (чи ігнорування, назвіть, як хочете) законів держави та невиконання службових обов'язків - це вже стиль роботи!

                Далі перейшли до розгляду заяв громадян. Текст колективної заяви наводимо нижче.

 

                                                                                                                                          Голові бюджетної комісії і винкому                                              

Ямницької сільської ради                                                                                                     

п. Ковальчуку І.Б.                                  

жителів с.Ямниця що проживають по                                                                               

вул. Р.Шухевича та прилеглих до неї

 

 

                                                     Заява

         Ми, що нижче підписалися, керуючись законом України "Про звернення громадян" просимо розглянути на наступній бюджетній комісії, сесії та виконкомі сільської ради питання виділення коштів на закінчення асфальтування вул. Р.Шухевича. А також просимо створити спеціальну комісію по вивчення питання водоймища "Млинівка", адже на сьогоднішній день воно підтоплює підвальні приміщення, вулицю, присадибні ділянки та підходять підшкірні води у криниці, що може призвести до епідеміологічної катастрофи. Просимо виділити кошти з бюджету та вирішити цю проблему, адже спроба власними силами вирішити це питання призвела до знахідки снаряду першої світової війни. Нам не відомо скільки їх ще там. На щастя уникли жертв.

            Рішення надіслати у письмовій формі на адресу с.Ямниця, вул. Р. Шухевича 3.

 

 

            04.04.2013р.                                                             Підписи: 20 чоловік.

 

                Ми обов'язково надрукуємо відповідь голови на це колективне звернення і через деякий час подивимося, чи здатна ця влада дбати про інтереси людей, чи, можливо, знову проігнорує це звернення як і багато інших.

 

                Реакція голови була наступною: щодо прохання по асфальтуванню - приймається, а щодо Млинівки - то виконком прийняв рішення вже в наступному номері газети "Ямниця" розмістити попередження про те, "щоб всі забрали у двомісячний термін каналізаційні стоки з канав, а далі комісією він здійснить перевірку..."

                Р. Орловський, заявив, що не тільки каналізаційні стоки є проблемою, і наполіг на створенні комісії.

                Після виділення допомог на лікування жителям села депутати перейшли до розгляду питання про статут громади села Ямниця. Взяв слово голова ГО "Поклик Ямниці" М. Шпільчак і наголосив, що проект, розроблений і запропонований до розгляду громадською організацією, необхідно прийняти за основу, і, оскільки він потребує доопрацювання і громадського обговорення, попросив депутатів різних рівнів та всіх небайдужих вносити свої пропозиції в письмовій формі. Депутати погодилися і прийняли статут за основу.

                Питання виділення коштів на футбольну форму і сіток на ворота було проголосовано одноголосно. Коли розглядали питання виділення 89 00 гривень із бюджету вищого рівня на ремонт доріг, депутат районної ради В. Іваночко запитав у голови, якою є протяжність ямницьких доріг. Війт назвав цифру 13 кілометрів. Тоді депутат зауважив, що саме протяжність доріг є ключовою у розрахунку суми надходжень і якщо протяжність насправді більша, то і надходження будуть більшими. Голова відповів що це цифра є досить приблизною і вона потребує уточнення. У звзку з цим виникає 2 питання:

 

                1. Хіба не можна точно поміряти протяжність доріг у селі Ямниця? Може,  і надходження були би більшими?

                2. Що будуть робити із цими 89 000 тисячами гривень, адже за 2012 рік депутати не змогли використати майже 200 000 гривень транспортного збору, передбаченого на ремонт доріг?

               

                Після цього до слова запросили представника НДУ, який розповів про проект реконструкції третього корпусу школи. Надавши присутнім інформацію, він залишив засідання сесії, і тоді почалося обговорення. Директор школи Винник Н.І. доповіла, що "має кращих проектантів які зроблять все швидше, професійніше і дешевше". На запитання депутатів, чи готова вона взяти на себе відповідальність за пропонованих нею фахівців, - директор відповіла: "Так, готова".

                Складається враження, що отак потрохи голова разом із директоркою вирішили всі кошти громади (не порадившись із нею самою) використати на школу яка є на балансі районного управління освіти. А те, що у селі і без того є багато проблем - нікого не цікавить. Ніхто із влади вже і не згадує про каналізацію і водопостачання, будівництво будинку культури, добудову берегоукріплення потічка та елементарного відведення дощових стічних вод.

                Насамкінець дали слово ямничанину Ярославу Гулазі який надав графік руху тролейбусів і попросив депутатів звернутися до Електротрансу із проханням виділити додатково 2 тролейбуси для перевезення ямничан. У відповідь голова заявив, що нічого з того не вийде, а депутат Р. Катамай сказав що "прийдеться потерпіти цих перевізників (буси) до лютого 2014 року, а там буде новий тендер і все зміниться"

                На цьому сесія закінчилася а нам залишається чекати на виконання обіцянок і "терпіти"...

 

                                             Громадська організація "Поклик Ямниці"  

Категорія: Депутатська діяльність | Додав: Admin (2013-05-03)
Переглядів: 823 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0   Спам
Автор: ігор    Пост: 1
вася що ти пишеш? Хто у нас про що мріє? Усім все по-барабану!!!
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Група "Вконтакте"

Форма входу

Наше опитування

Чи були у вас проблеми з реєстрацією на нашому сайті?
Всього відповідей: 52

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Хостинг від uCoz