Новини:
Головна » Статті » Депутатська діяльність

Неприбуткова це справа - дбати про людей!

            Неприбуткова це справа  -  дбати про людей !

 

    14 листопада 2012 року відбулася сесія Ямницької сільської ради ( порядок денний на сайті ГО ). Такого відкритого і цинічного лобіювання інтересів ПАТ "Івано-Франківськцемент" та голови земельної комісії сільської ради П'ясти А.Р, напевне, не пам'ятає ні одна депутатська каденція за всю історію ямницького депутатства. Але про все по порядку. Почалася сесія із розгляду бюджетних питань. Всього доходів за 9 місяців сільська рада отримала 4 523 584 грн. Перевиконання становить 921 794 грн. Крім того, від продажу землі (8 165 763 грн), транспортного збору, екологічного податку та інших видів податків надійшло додатково 10 190 929 грн. Таким чином зараз на рахунках сільської ради є майже 15 мільйонів грн (див. звіт про виконання бюджету на сайті ГО). Видаткова частина по спецкоштах за цей період склала 1 647 302 грн. Депутати виділили 22 тисячі на нові комп'ютери для сільради (бо старі вкрали), 195 тисяч на туалети біля стадіону, 25 тисяч (це 50% від  заявленої у кошторисі суми) на реконструкцію системи водопостачання амбулаторії, 25 тисяч на фізичну культуру та інше. Крім того, за 22 заявами ямничан були виділені матеріальні допомоги на суму 21 тисячу грн.

    Слід також відзначити. що перед затвердженням бюджету ні голова, ні головний бухгалтер так і не змогли відповісти на деякі запитання депутатів. От, наприклад, на просте запитання."Скільки за проектом планується встановити бруківки, яка кількість вже поставлена, за скільки заплачено і скільки ще винні?" - депутати і запрошені на сесію відповіді так і не отримали, хоча цифру 750 тисяч, що вже заплатили за бруківку, ми почули. Роботи по її встановленню виконує вже третя фірма (зі слів голови, поки що безкоштовно) і так виглядає, що сам війт не знає, кому що винен і за що заплатив, лобіюючи інтереси то одних, то других. Тепер уже третіх. А скільки ще буде четвертих та п'ятих, покаже час.

  Сьомим питанням порядку денного було: (цитуємо повністю)

 Про надання дозволу ПАТ "Івано-Франківськцемент" на виконання будівельних робіт в с.Ямниця по вул.. Н. Яремчука, 2 на такі об'єкти:

-          реконструкція головного корпусу цеху медичних бинтів з облаштуванням ремонтно-

      механічного цеху:

-          реконструкція відділення цеху медичних бинтів:

-          реконструкція шиферного цеху з облаштуванням відділення фасування цементу;

-          реконструкція другого і третього поверхів профілакторію з облаштуванням адміністративно-побутових приміщень;

-          реконструкція складу цементу та галереї завантаження силосів.

 

Згідно з чинним законодавством кожнен із цих дозволів повинен був бути винесений окремим питанням у порядку денному із попереднім розглядом у комісіях сільської ради, виїздом на місце та по кожному із них повинні до сесії бути прийняті рішення відповідних комісій. Якщо цього немає - то питання автоматично знімається із порядку денного. Натомість депутати (14 плюс голова) проголосували пакетом за всі дозволи одним голосуванням. Виступи окремих депутатів (Шпільчак В., Козунь В.) про те, що ямничан після виборів почали скорочувати, заборонили жителям села відвідувати заводський профілакторій (інформацію ми перевіряли - вона правдива) голова та прозаводська більшість проігнорувала. Це все неправда, нікого не скорочують. Треба жити дружно - приблизно такий лейтмотив виступів війта, директорки школи та окремих депутатів.

   Основна мета бізнесу - це отримання прибутку. Модернізуючи виробництво, оптимізуючи витрати, у цей непростий час підприємство робить все можливе, щоб розвиватись. Цілком виправданною і закономірною, з точки зору бізнесу, є позиція ПАТ "Івано-Франківськцемент" щодо вищезгаданих реконструкцій. Але це позиція бізнесу. А де ж громада села? Чому голова та депутати діють виключно в інтересах бізнесу? Стримувати його апетити та спрямовувати у прийнятне русло, змусити рахуватися з інтересами громади мала би влада. На жаль, ми не бачимо, щоб вона (влада) цим переймалася. Неприбуткова це справа – дбати про людей!  Голові одним із депутатів було вказано на неприпустимість таких дій із посиланням на Закон України "Про правила етичної поведінки"(№ 4722-IV від 17 травня 2012р.), де, до речі, розписано, як повинні себе поводити посадові особи, є ще стаття 7.1, яка говорить, що особа уповноважена на виконання функцій місцевого самоврядування (голова), представляючи інтереси територіальної громади у відносинах з іншими особами, діє виключно в інтересах громади.   Відповідь війта, що цей закон підписаний не його президентом і він його (закон) виконувати не буде, залишимо без коментарів.

    Громадською організацією "Поклик Ямниці" було розроблено і внесено у порядок денний сесії (депутат Шпільчак В.) положення про "Пайову участь у розвитку інфраструктури села Ямниці." Даний документ містить у собі положення, договір про пайову участь та аналіз впливу регуляторного акту. Це клопітка праця багатьох людей. Прийняття положення в цілому (депутати прийняли за основу) дасть можливість із 1 січня 2013 року значно наповнити сільський бюджет, а отримані кошти (а це мільйони) направити на розвиток інфраструктури Ямниці (будівництво будинку культури, добудову школи, берегоукріплення, дороги тощо).

    Але повернімося до землі. При розгляді заяв громадян головою було поставлене на голосування питання про виділення 0,5 га землі голові земельної комісії с/р П'ясті А.Р. Депутати за звичкою проголосували, навіть не поцікавившись, що це за ділянка,  з якою метою вона йому потрібна і чому саме півгектара. Адже дотепер всім заявникам відмовляли, і тут така щедрість. За які такі заслуги? "А що це за земля?" -спитаєте Ви.о це за "ласий шматочок?" Це земельна ділянка біля ПАТ"Барва", за заправкою Вок, попри дорогу Івано-Франківськ-Львів. На неї раніше ( а можливо, і тепер) претендувала фірма Дана Метал. З метою розширення  свого підприємства на сесіях  с/р власник та директор даного підприємства  пропонували викупити цю ділянку через аукціон. Але наша влада так і не спромоглася виготовити паспорт ділянки та інші необхідні документи. А тепер половину цієї ділянки віддали П'ясті А.Р. В даному випадку чітко прослідковується зговір голови сільради, секретаря та голови земельної комісії ( який одночасно виступає як голова комісії із розпорядними функціями та як фізична особа).

   Якщо це не корупція, то що тоді?

 Аналізуючи рішення, котрі впродовж останніх двох років приймає сільська рада, приходимо до сумного висновку, що більшість важливих рішень прийнято не на користь громади села.

  Отримані від продажу 70 га землі ПАТ "Івано-Франківськцемент" кошти  (точніше половину суми) прийнятим сесією рішенням повинні були бути розміщені на депозитному вкладі у банку.Та гроші досі знаходяться на казначейському рахунку без нарахування на них відсотків. А можна ж було заробити до кінця року до мільйона гривень. І що ? Де ті гроші ? Що від цього продажу виграла громада ? Нічого ! Нема ні грошей, ні землі ! Профукали.

 Ще питання: який же повинен бути еквівалент подяки, віддяки чи чогось іншого, щоб знаючи, що за підроблення рішення сесії, за яке ніхто не голосував (про розтермінування на п'ять років половини платежу за продаж землі цемзаводу), світить кримінальна відповідальність із можливою конфіскацією власного майна, все одно піти на такий крок? А питання виділення півгектара землі голові земельної комісії сільської ради не що інше, як неприхована корупція. І таких прикладів ми можемо навести багато. Та, як видно, безкарність та безвідповідальність – основні риси всієї нашої влади. Крадуть усюди. Але щоб так…  Ми вже давно перестали шукати "хто з'їв наше сало" (і так відомо), а мовчки знизуємо плечима, мовляв, мені треба заробляти на життя.  Ситуація ж в селі вже дійшла до такого краю, коли далі терпіти не можна, і навіть комусь із тих, хто досі залишався пасивним, стало зрозуміло, що нарешті пора щось зробити не для себе, а заради спільного добра. А то чомусь виходить так  -  "забрали корову, то беріть вже й теля"

 

     А що буде далі?  І чи можливе вже це "далі" у цієї влади, залежить у першу чергу від нас самих і від нашої небайдужості !

 

                         Громадська організація "Поклик Ямниці"

 

 

 

          P.S.      Хочемо навести текст звернення, яке надійшло на сайт ГО  форум у розділ

                      "100 запитань до влади", і яке голова ГО "Поклик Ямниці"  М. Шпільчак

                      зачитав на сесії сільської ради  і вручив даний текст голові та головному

                      редактору газети "Ямниця".

 

Мене, як жительку села Ямниця, цікавить питання " поділу села " на території варті уваги і такі, що ніби і не належать до нашого села. Конкретніше: перша автобусна зупинка від Івано-Франківська. Оскільки працівники нашої сільської ради рідко бувають на першій зупинці,а пан голова з автомобіля погано бачить, що робиться на цій території(нема потреби лишній раз зробити пішки обхід села), то дозвольте Вам повідомити:
1. Ми ( жителі даної території) щоранку змушені спостерігати за страшенним брудом на зупинці. Так починається кожен день . Чому замітають на другій зупинці, а тут ні?
2. Де дошка оголошень? Чому про справи села, оголошення ,ми маємо читати на обривках листків?
3. Чому "ваші" діти йдуть до школи і їм зупиняються машини, а мій син стоїть на пішохідному переході 10 хвилин і не може перейти дорогу?Де світлофор??????
4. Чи знаєте Ви, що сморід, який йде від зливання гною ДП "Ямниця" зі свинарника в фосу біля прохідної такий, що ми не можемо провітрити будинки і висушити білизну????!!!! Це не просто слова, це життя яким ми живемо.Зверніть свої високі голови у наш бік- МИ ТЕЖ ЯМНИЧАНИ!!!!!!!!!!!!!!! ПУнктів насправді не 4- їх значно більше... З повагою Галина.

 

                       Відповідь війта була короткою: "Це анонімка. Такого нема…" Ніхто із            депутатів по цьому округу не підтвердив і не спростував звернення. Так, ніби їх це зовсім не стосується.

Категорія: Депутатська діяльність | Додав: Admin (2012-11-19)
Переглядів: 3895 | Коментарі: 157 | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 1521 2 3 ... 14 15 »
0   Спам
Автор: Стьопка    Пост: 152
А що переливати з пустого в порожне.Будут нові статті будем коментувати!
0   Спам
Автор: НОВИЙ    Пост: 151
знову пішов гвалт : будуйте школу і всьо. А для кого як діти тікають до міста що рік то все більше.Чому за 10 років ніхто не впоминався за ніяку добудову. Лиш появилися гроші то керують кожен в своє
0   Спам
Автор: 555    Пост: 150
Брехня на брехні і брехнею поганяє . Чому не йдете до людей?
+2   Спам
Автор: Тойво    Пост: 148
вуйко, сліпонький троха?
-2   Спам
Автор: вуйко    Пост: 147
щось нововведення не прижилось ,що розблокували коментарі,мабуть скучно стало бо ніхто крім поклиуку не хоче нічого коментувати.
0   Спам
Автор: ПростоДівчина    Пост: 149
А чого коментуэш! слабо зареєструватися)) tongue
+2   Спам
Автор: Дівчина    Пост: 142
Тепер буде зрозуміло для особливо обдарованих ,що не одна людина пише за 10.Це нововедення мені сподобалося. cranky good
+3   Спам
Автор: OREL    Пост: 141
ВУЙКУ ВІД КОЛИ ПРАВДА І ДИСКУСІЯ ПРО ПРАВДУ, СТАЛА БРУДОМ, МОЖЕ ПРОБЛЕМА ЯМНИЧАН В ТОМУ ЩО МИ ТІЛЬКИ СУСІД З СУСІДОМ І ЖІНКА З ЧОЛОВІКОМ НА КУХНІ КРИТИКУЮТЬ ВЛАДУ, ЧАСТО МАЮЧИ НЕ ПОВНУ І ВИКРЕВЛЕНУ ІНФОРМАЦІЮ. Я ВВАЖАЮ ЩО САМЕ ТАКИЙ ІННОВАЦІЙНИЙ СПОСІБ ДИСКУСІЇ ДАСТЬ НАМ МОЖЛИВІСТЬ ЗМІНИТИ ЯМНИЦЮ НА ПРОЦВІТАЮЧЕ СЕЛО В УКРАЇНІ.
+3   Спам
Автор: Роксолана    Пост: 143
Підтримую вашу думку!!!
Шкода тільки, що Ямничани ще бояться відкрито висловлювати свої думки і скаржитись на свої проблеми.
Але це біда як самих ямничан так і влади, яка на звернення каже анонімки.
В дискусії народжується істина. Непотрібно мовчати,мовчання нідочого не приводить.
Влада повинна приймати критику від людей. І робити все щоб її не було. А в нашому селі,складається враження, влада робить все щоб був повід їх покритикувати.
Щодо громадської організації добре що така є і добре що інформують. А на рахунок голови ГО Шпільчака і всіх коментарів і звинувачень в його сторону раджу ще раз перечитати статтю Що то за "афера з вікнами”? і зразу стане зрозуміло що таким чином його просто хочуть прибрати з дороги. Обмовили раз обмовляють і далі.Вірити у все це чи ні ваша справа. Але так в нашому селі можуть наговорити на кожного. В своєму оці колоди не бачать,а в чужому скалку розгледіли. Прохання до всіх, не переходьте на особистості, а думайте про село і про те як його змінити на краще!!!
-3   Спам
Автор: део МАТІС    Пост: 139
Напевнощо зачепило за живе,що так оправдовуються.Як цілий рік паплюжили голову та депутатів нецензурними репліками на обговореннях без усякої цензури,то це допустимо,бо один пише від 10 різних людей.А на однокласниках і в контактах не ризикують.Як треба,я і сам в контактах відкрито напишу це,ямничани повинні знати героїв. І на рахунок теплого місця,треба подумати зрештою ти можливо і права. ДЯКУЮ.
+3   Спам
Автор: Роксолана    Пост: 144
По-перше,не бачу щоб хтось оправдовувався.Може ви погано читали?Я бачу лиш відповідь на звинувачення,причому прийнятну і цілком зрозумілу.

По-друге, кілька раз переглянула всі коментарі і не побачила жодного нецензурного.Те ж питання до вас:може ви погано читали???Люди пишуть те що їх хвилює і висловлюють свою думку.І навіть якщо рахувати що один пише за десятьох то взявши, приміром, цю статтю де 147 коментрів і поділити її на 10 виходить явно не одна людина.А значить навіть в такому випадку це думка громади.

По-третє,хто голові і депутатам забороняє спростувати все написане.Та ніхто,просто спростовувати правду неможливо!!!

По-четверте,наскільки я дивилась в контактах і однокласниках статті не розміщені є тільки посилання на них і на цей сайт,тож і коментарі немає під чим писати.

Роблячи висновок по вашому коментарі, можна сказати впевнено, що ви неуважні, а ваша думка, сформована на користь влади, лиш тому що ви біля "корита".Або як самі сказали біля "теплого місця. Звичайно, уступати його людям які хочуть щось робити безкорисливо не хочеться. От і компрометуєте як можете.Сором!Пишете щось,то спочатку думайте!!!
0   Спам
Автор: вуйко    Пост: 138
О пішов бруд-це по ямницьки.Може вже пора поклику спільно з владою щось робити,а не сваритись як малі обіжені діти.
+4   Спам
Автор: Наталя Оленич(Шпільчак)    Пост: 136
Сафроне, до твого відома, моя земля, яку на сесії перевели з ОСГ, давно була у власності і приватизована, оскільки була городом. І будь-хто може зробити те саме. Щодо каплички,то вона там і буде. А що і коли робити на виділеній землі, вирішувати не тобі!!!!!!
Зводити наклеп на людей - це ви вмієте!!!!Правда, потім важко від цього бруду очиститись. От і страждають чесні люди, а такі гади, як ти, пригрілись тепленько і те і вміють, що на інших наговорювати.
Нехай тебе не хвилює ні моя земля і власність, ні моєї родини!!!!
Жодного порушення закону чи процедури не було!!!!!
За собою дивись!!!
На будь-який твій бруд і твоїх "колєг" є спростування і офіційні документи.
Правий ти тільки в одному: люди в Ямниці не дурні і, надіюсь, зможуть розібратись де правда, а де наклеп!!!
1-10 11-20 21-30 ... 131-140 141-142
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Група "Вконтакте"

Форма входу

Наше опитування

Чи були у вас проблеми з реєстрацією на нашому сайті?
Всього відповідей: 52

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Хостинг від uCoz