Новини:
Головна » Статті » Депутатська діяльність

Економія по ямницьки, або ціна мільйона

   депутатська трибуна

 

 

        Економія по ямницьки, або ціна мільйона

 

  Не секрет, що Ямницька сільська рада має найбільший бюджет серед сіл Тисменицького району, яким розпоряджаються 20 сільських депутатів та сільський голова Іван Ковальчук. Розпоряджаються не зовсім економно та не завжди на користь ямницької  громади, про що свідчать неодноразово висловлені на сході села, зібраннях, сесіях сільської ради мешканцями села факти, як от, обурення з приводу безконтрольності за якістю дороговартісних робіт по берегоукріпленню р. Павлівка чи з приводу покриття неякісною плиткою тротуарів, чи про встановленні для сільського голови та працівників сільської ради великі преміальні, чи про продаж відремонтованого у 2011 році десь за 27 тисяч гривень автомобіля у 2012 році за втричі нижчою ціною.

   Неоднозначно ставляться ямничани й до продажу землі акціонерному товариству «Івано-Франківськцемент». З одного боку, це цілком логічно, адже йдеться про землі, на яких розташовані виробничі потужності підприємства, а з іншого орендна плата за землю була стабільним джерелом наповнення сільського бюджету. Отже, кошти від продажу землі необхідно використати з максимальною користю для громади, бо іншого такого шансу в осяжній перспективі не буде.

   Чимало ямничан пропонують розв*язати актуальну для села проблему – будівництво системи централізованого водопостачання та водовідведення, тим паче, що міські очисні споруди знаходяться поруч з селом, на ямницькій землі.

   У даному випадку мова іде про один мільйон гривень з суми  в 7 млн.грн першої сплати ПАТ «Івано-Франківськцемент», що надійшли в бюджет сільської ради від продажу землі.

   Чомусь чітко прослідковується цікава схема у розподілі даного мільйона, дуже схожа на лобіювання інтересів конкретних осіб.

   Спочатку і на виконкомі, і на зібранні членів виконкому та сільських депутатів (кінець червня), і на мало чисельному, на жаль, сході села (01.07) активно обговорювалася проблема добудови школи. Ямницька школа ось уже 20 років є довгобудом і красується не заштукатуреними стінами, побитими вікнами. Дотепер ні посадовці району та області, ні депутати райради та облради, ні, навіть депутати Верховної Ради України (Роман Ткач – корінний мешканець Ямниці, Микола Круць – меценат села, почесний голова правління ПАТ «Івано-Франківськцемент», що розташоване на ямницьких землях) не змогли знайти і залучити кошти на добудову школи в Ямниці. А кожен мешканець села хотів би вже бачити цю будову завершеною, і не шкода вкласти мільйон з сільського бюджету, або й більше, в добудову школи, коли маячить ще й перспектива доручення коштів обласного  та державного бюджетів. Тим більше, потреба в добудові школи є, бо планується перевести в новий корпус і музичну школу, і старші групи садочка, і розширити кількість класних приміщень.

   Обговорили потреб багато, а з чого починати?  Отут-то й почалося блокування ініціатив ямничан. Члени виконкому Романія Постолянюк (колишній директор Ямницької ЗОШ, дітищем котрої є дана будова) та Наталія Винник (теперішній директор школи) посилено наполягають саме на першочерговому перекритті всього даху школи. Зауваження «крикунів», як назвала пані Романія тих мешканців села, котрі не згідні із запропонованим, мають власне бачення, уточнення, пропозиції щодо недоцільності повної реконструкції даху школи (більша частина якого ще й 20 років не прослужила), а натомість поточного ремонту існуючого даху, першочергових внутрішніх робіт (щоб якнайшвидше ввести в експлуатацію нові приміщення школи), зовнішньої штукатурки стін і т. п. залишилися несприйнятими сільським головою та депутатами сільської ради. Вже через 2 тижні, 13 липня, (це похвально рекордні строки для вирішення справ у сільській раді) на сесії сільської ради пан Ковальчук представив два проекти – на реконструкцію і перекриття даху школи у сумі близько 1 млн. 200 тис. гривень. «Кольоровий безазбестовий шифер для перекриття даху по собівартості продасть нам «Івано-Франківськцемент»,- повідомив на сесії сільський голова. І ніякої альтернативи… Чому шифер, а не метало- черепицю, якою покривають майже всі будівлі сьогодні? Тут для дебатів вже запізно. Проекти є, питання чітко і категорично поставлено на голосування, та й не всім депутатам хочеться щось уточнювати, змінювати, пропонувати, вдосконалювати.

    «Мільйон туда, мільйон сюда…» - репліка депутата Володимира Зуб*яка виражає, напевно, ставлення більшості депутатів до проблеми економного, раціонального, зрештою, перспективного використання коштів сільського бюджету.

   Більшість депутатів віддали свої голоси за виділення відповідних коштів на реконструкцію і перекриття даху Ямницької ЗОШ шифером. Будемо надіятися, що наступні 20 років попри центральну дорогу в Ямниці не буде стояти і далі недоштукатурена, недокінчена, але під красивим шифером Ямницька школа.

 Джерело: http://газета «Вперед» №29 від 20 липня 2012 року
Категорія: Депутатська діяльність | Додав: Admin (2012-07-24) | Автор: Надія Дейчаківська
Переглядів: 1189 | Коментарі: 6 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 6
+2   Спам
Автор: ЯМНИЦЯ    Пост: 6
Поклик доводить до людей ту інформацію яку влада бажала б приховати. І не просто балакають, а інформують. Причому правдиво і аргументовано.
0   Спам
Автор: yamnychanka    Пост: 5
кепу
+3   Спам
Автор: Admin    Пост: 4
Якщо б не було ГО "Поклик Ямниці", то про всі ці проблеми, що є в селі, а також, про всі словживання влади ви б і не здогадувалися. Організація діє згідно статуту розміщеного на сайті та Закону України "Про громадські організації".
-2   Спам
Автор: Андрій    Пост: 3
Ямничанин
А Поклику чому респект? Що він тут зробив доброго? Лише балакають...
+1   Спам
Автор: Ямничанин    Пост: 2
Поклику - респект! Ганьба депутатському корпусу, а зокрема голові. Виродки! Ніби ніхто не знає, що Винник є племінницею Постолянючки - видатної громадської діячки всіх часів і народів
0   Спам
Автор: Діма    Пост: 1
Так...Оце дали...
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Група "Вконтакте"

Форма входу

Наше опитування

Чи були у вас проблеми з реєстрацією на нашому сайті?
Всього відповідей: 52

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Хостинг від uCoz