Новини:
Головна » Статті » Депутатська діяльність

Чого бояться депутати?

 

 

    Кого чи чого бояться депутати Ямницької сільської ради, або як звичайне зібрання ( щоб порадитись)  перетворилось на позачергову сесію ?

 

            8 лютого 2012 року в приміщенні сільської ради відбувалися дуже цікаві події. Анансоване секретарем сільської ради зібрання депутатів з метою порадитися, як діяти далі після останнього сходу села щодо питання продажу ВАТ «Івано-Франківськцемент»  майже 70 гектарів землі, після кількахвилинного обговорення  дивним чином за пропозицією сільського голови перетворилося в позачергову сесію. Який там  «Закон про місцеве самоврядування», який там ще регламент сільської ради ( де чорним по білому розписані процедури скликання як чергових, так і позачергових сесій) – нашим депутатам закон не писаний. Виникає логічне запитання : а кого чи чого  так боїться сільський голова разом з депутатами, в такий спосіб проводячи сесію, чи, що ще гірше, чиї інтереси вони відстоюють? Схід села не прийняв ніякого рішення щодо питання продажу землі. Думки розділилися, і значна частина громади  не хоче продавати землю. Але кого тепер цікавлять чиїсь думки, коли чогось дуже хочеться.  «А яке ж таке питання розглядала позачергова сесія?» - запитаєте ви. А  питання дуже просте:  кому довірити проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок. То чи треба було щось утаємничувати ? Чи, може, боялися, що члени громади, коли дізнаються про сесію, обов*язково захочуть бути присутніми на засіданні. А тоді, хто знає, як би все обернулося?  Тому зібрання і перетворилося на сесію, на якій можна було приймати будь-які рішення і без перешкод.

       Вирішили, що  роботи з проведення експертної грошової оцінки буде виконувати інститут землеустрою.

       Фінансування робіт здійснюється за рахунок внесеного покупцем авансу , що не може бути більшим ніж 20 відсотків вартості земельної ділянки, визначеної за нормативно-грошовою оцінкою. Сума авансового внеску зараховується до ціни  продажу. Простіше кажучи, від експертної грошової оцінки треба ще відняти вартість робіт по даній оцінці. У разі відмови покупця від укладення договору купівлі-продажу (якщо не зійшлися на ціні )  сума авансового платежу не повертається.

        Але повернімося до таємничої сесії. Якщо вже самі депутати, ідучи на зібрання, не знали, що потраплять на сесію сільської ради, то про яку інформованість громади можна говорити? Задайте собі просте питання: чи знаєте ви, що вирішується на сесіях сільської ради, чим живе виконком, які розпорядження видає голова? Для більшості жителів Ямниці ці запитання риторичні. Хоча згідно Конституції джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Депутати, на наше глибоке переконання, зобовязані озвучувати те, що люди думають, і реалізувати це в своїй роботі.  «Говори, щоб я тебе побачив», - писав Сократ.

 

 

 

 

 

                                                                             Громадська організація «Поклик Ямниці».

       

 

 

 

Категорія: Депутатська діяльність | Додав: Admin (2012-02-11)
Переглядів: 1202 | Рейтинг: 5.0/11
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Група "Вконтакте"

Форма входу

Наше опитування

Чи були у вас проблеми з реєстрацією на нашому сайті?
Всього відповідей: 52

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Хостинг від uCoz