Новини:
Головна » Статті » Промисловість

Чи стане пекло раєм?

                                                                                         Так живемо, так господарюємо.

 

                                    Чи стане пекло раєм?

 

      На околиці мальовничого села Ямниця ще за радянських часів збудовано підприємство із виготовлення дорожнього покриття – асфальтний завод – один із структурних підрозділів облавтодору, а в народі – «пекло». Обладнання на підприємстві застаріле і особливої ефективності від роботи заводу немає. Виробництво асфальтного заводу є досить шкідливим для довкілля. Під час такого виробництва в атмосферу потрапляють такі шкідливі для здоров*я речовини, як ; діоксид сірки, оксид азоту, оксид вуглецю, фенол, сажа, формальдегід, бензол, толуол, нафталін і  так далі. Основним складником асфальту є бітум, який має у своєму складі ці шкідливі речовини, що можуть викликати різні захворювання, в тому числі і рак. Тому ризик для здоров*я ямничан є немалий.  Це вже давно зрозуміла влада міста Івано-Франківська і рішенням виконкому переносить аналогічний Ямницькому асфальтний завод на 25 км за межі міста. Основна причина переносу – це звільнення міста від осередку шкідливого виробництва і, за словами мера, «головне завдання сьогодні забрати з міста це шкідливе виробництво за будь-яких обставин».

    Чому ж у нас в Ямниці ніхто не б*є на сполох, враховуючи, що санітарна зона такого виробництва становить 1 км, а житлові будинки ямничан розміщені трохи більше як за сто метрів від заводу ? Місцева влада дискомфорту від наявності заводу не відчуває. Може, тому, що працює він кілька днів на місяць, та і сільську казну не надто наповняє.

     Що Вам перше спадає на думку, побачивши дорожні роботи ?

   Замурзані робітники в оранжевих жилетах з лопатами,  машина з гарячим асфальтом, бочка з бітумом, відбійний молоток і старенький коток. Таке спостерігав кожен із нас.

   Будівництво і ремонт доріг – дуже важка праця, а якість доріг напряму залежить від якості самого асфальту.  Щоб стати лідерами ( або хоча б іти в ногу із часом ) треба не триматися за старе, а вдосконалювати технології. Закуповувати нову техніку. Не чіплятися за старий радянський ресурс, а робити ставку на нововведення, що відповідають останньому слову техніки, орієнтуватися на випуск сучасних асфальтобетонних сумішей, необхідних для будівництва та ремонту доріг. Особлива увага зараз приділяється сучасним технологіям виробництва матеріалів, які підвищують якість дорожнього покриття. Серед них новий вид – щебенево-мастичний. Завдяки твердій каркасній конструкції шар ЩМА піддається меншим деформаціям і стійкий до утворення колій.

   Щоб будувати якісні дороги, треба починати з якісної сировини. Використовувати в технологічному процесі сучасне високопродуктивне обладнання, яке дозволяє здешевити  технологічний цикл із підвищенням якості продукції та робить її конкурентоспроможною.

   Можливо, варто було б керівникам даного підприємства скористатися досвідом сусіда ВАТ «Івано-Франківськцемент», який, не побоявшись, взяв величезний кредит і, перевівши виробництво цементу на сухий спосіб, став одним із лідерів цементного виробництва в Україні та за її межами.

   Нічого із вищенаведеного ( за нашою інформацією ) і не планується робити. Маємо на території села старе радянське підприємство, без надії на модернізацію ( а в ідеалі на виніс за межі населеного пункту ), розміщене із грубим порушенням зони санітарної безпеки для жителів, що мешкають і працюють поблизу заводу.

   Реалізуючи своє право на прозору та достовірну інформацію про можливу небезпеку від діяльності підприємств, що знаходяться на їх  території, ямничани хочуть знати правду і захистити своє право  жити здоровими в чистому довкіллі.

   Екологічне законодавство України, проголошуючи принцип сталого розвитку, зобов*язує господарювати сьогодні так, аби завтра не поставити під загрозу життя і здоров*я прийдешніх поколінь.  Тим самим воно зобов*язує власників забезпечити проведення оцінки  віддалених наслідків від діяльності підприємства протягом всього періоду його експлуатації, а влада і громадськість повинні контролювати виконання процедури.

    Принцип « не нашкодь» враховується чинним законодавством України. Необхідно вчитись приймати це і призвичаїтись до нових правил жити з думкою про майбутнє за спільною відповідальністю влади і громади.

    Тому питання переносу асфальтного заводу за межі села є надзвичайно важливим та актуальним. Чи знайдуться на це кошти і чи стане пекло раєм – залежить від усіх нас.

                                     



                                                                           Громадська Організація "Поклик Ямниці"

                                                                                               

Категорія: Промисловість | Додав: Admin (2012-03-24)
Переглядів: 1340 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
0   Спам
Автор: Марія    Пост: 2
Цілком погоджуюсь. Ямниця стала давно уже "пеклом" (що стосується екології), що ставить під загрозу житття ямничан. Дихаємо цементом, смеродом із Бахматюкового колгоспу, смеродом із очисних споруд і так дальше. А ракові захворювання живуть і процвітають та набирають нових обертів. Якщо б оприлюднили статистику по смертності ямничан в зв"язку з раковими захворюваннями, може тоді б і задумались, що пригріли у себе в селі!
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Група "Вконтакте"

Форма входу

Наше опитування

Чи були у вас проблеми з реєстрацією на нашому сайті?
Всього відповідей: 54

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Хостинг від uCoz