Новини:
Головна » Статті » Депутатська діяльність

Після вас хоч потоп

                                                                                              Лікбез  для депутатів

                              

                                   Після Вас хоч потоп  

       

       З історії відомо, що земля була сакральним елементом світовідчуття слов*ян. Вона ототожнювалась з Велесом, символи якого – змія та кінь. Прикметно, що варварського князя Олега, поневолювача руської землі, вбила  змія, котра виповзла із кінського черепа.

     Усе своє життя кожний українець прожив з усвідомленням того, що його рідна земля – найцінніша і найбагатша у світі.

      Чому ж сьогодні ви (депутати) так легко, без докорів  сумління віддаєте те, що нам залишили предки, і не думаєте, що самі залишите нащадкам.

       Поставте собі одне єдине запитання: «Як сьогодні оцінюють землю і  яка ймовірність того, що  вас (депутатів) , а заразом і нас (громаду) знову пошиють в дурні ?»

     Для людей необізнаних нема різниці між нормативно-грошовою та експертно- грошовою оцінкою землі.  Проте, якщо розібратися…

   Річ у тому, що нормативно-грошова оцінка землі робиться відповідно до методик, розроблених Кабінетом Міністрів України, і чітко регулює вартість землі. Проводити її мають право лише державні земельні управління. Саме від цієї ціни землі справляються податки, платиться орендна плата тощо. Можливість маніпулювання цим видом оцінки є мінімальною. Зовсім інша річ  це експертна грошова оцінка. Тут поле діяльності для махінацій широке. Одну і ту ж земельну ділянку експерт-оцінщик (по бажанню замовника) може оцінити   максимально дорого, а може зробити так, що ця ділянка буде мати від*ємну вартість. І  що найбільш цікаве: всі ці оцінки будуть законні, правильні та економічно обґрунтовані.

    Так що ж це таке – експертна грошова оцінка? Це перш за все оцінка ринкової вартості землі. Методик її проведення є багато. Робити експертну оцінку мають право і приватні земельні організації, які мають на то ліцензії.

  При проведенні експертної оцінки належить використовувати не менше трьох підходів, причому обов*язковим є застосування методичного підходу, що ґрунтується на нормативно-грошовій оцінці. Серед  інших підходів перевага надається тим, які ґрунтуються на найповніших відомостях про земельну ділянку. Методологічною основою такої оцінки земель несільськогосподарського призначення є ринкові ціни продажу і дохід від передачі в оренду. Ринкова вартість в першу чергу залежить від  місця розташування земельної ділянки, її цільового призначення, розміру, поточної кон*юктури  ринку подібних ділянок, наявності комунікацій, під*їзних  шляхів тощо.

    Кожний із підходів при визначенні експертної грошової оцінки землі має свою специфіку та особливості. Так, при  розрахунку величини вартості земельної ділянки в рамках  порівняльного підходу можуть бути враховані особливі умови угоди або особливий  інтерес однієї із сторін. Прибутковий метод оцінки передбачає отримання майбутніх доходів від використання земельної ділянки. Метод використовується у випадку, коли на оцінюваній ділянці економічно доцільно і юридично допустимо вести господарську діяльність або здавати її в оренду. В рамках затратного підходу беруться показники нормативних затрат.

      Не буду перераховувати всіх методів та підходів.  Їх дуже багато, і всі вони мають свої особливості і специфіку.

      При проведенні оцінки на кожному етапі дуже важливою є роль самого експерта. Вибір множини критеріїв і встановлення їх важливості, процедура знаходження частки оцінюваних показників (критеріїв) в загальній ціні оцінюваної ділянки, визначається його особистими та професійними якостями, розумінням поставленого завдання (важливо хто і яке ставить завдання), знанням та досвідом. І як би експерт не оцінив земельну ділянку, дешево чи дорого (як замовлять), він завжди, використовуючи різноманітність методів та підходів (на свій розсуд), надасть у звіті законне економічне обґрунтування.

   У ринкових умовах ціна землі, як і будь-якого товару, залежить від попиту і пропозицій. Експерти, котрі працюють на ринку землі, єдині в тому, що цей ринок Україні не є розвиненим та сталим. Немає справедливої ціни на землю, і в сьогоднішніх умовах продавати її не варто. А той, хто купує землю зараз, робить це в основному для майбутнього перепродажу.

     А чи володієте ви, депутати, достатнім досвідом та знаннями в даній галузі для прийняття такого важливого для всієї громади рішення?

     Слід  пам*ятати, що  відповідальність завжди має прізвище!

 

 

                                                        Громадська організація «Поклик Ямниці»

 

Категорія: Депутатська діяльність | Додав: admins (2012-02-29)
Переглядів: 1256 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 1
0   Спам
Автор: Депутат    Пост: 1
легко писати всяку всячину сказав би як можна було проголосувати проти?
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Група "Вконтакте"

Форма входу

Наше опитування

Чи були у вас проблеми з реєстрацією на нашому сайті?
Всього відповідей: 53

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Хостинг від uCoz