Новини:
Головна » Статті » Життя села

Стату громади села Ямниця

На сайті розміщена тільки коротка версія статуту. Щоб скачати повну версію, натисніть тут.


ПРОЕКТ

    Громадська організація "Поклик Ямниці" пропонує всім  небайдужим  взяти участь у розробці статуту територіальної громади села Ямниця. Свій проект ми подаємо нижче. Чекаємо на Ваші пропозиції та конструктивну співпрацю.

            Голова ГО "Поклик Ямниці" Микола Шпільчак.


ПРЕАМБУЛА

Відповідно до Конституції України і Законів України, реалізуючи право територіальної громади села Ямниця на місцеве самовря­дування, враховуючи історичні, національно-культурні та соціально-еконо­мічні особливості села, традиції місцевого самоврядування Ямниці, з метою організації сільського життя на демократичних засадах, сільська рада приймає Статут територіальної громади села Ямниця.

Статут, виражаючи волю всієї сільської громади, має найвищу юридичну силу серед Актів, що приймаються в системі місцевого самоврядування. 

РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Глава 1.1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА СЕЛА

 

Стаття 1.1.1. Село Ямниця є самоврядною територіальною одиницею, в межах якої сільська територіальна громада здійснює місцеве самоврядування, має свої органи самоврядування, свою комунальну власність, сільський бюджет.

Населення села - сукупність громадян України, громадян інших держав, осіб без громадянства, які живуть на території села Ямниця, незалежно від віку, місця народження, національності, характеру діяльності та терміну проживання.

  

Глава 1.2 ПРАВОВА ОСНОВА СТАТУТУ

 

Стаття 1.2.1. Статут села приймається 2/3 депутатів від загального складу ради. Статут територіальної громади села Ямниця, який затверджений сільською радою, передасться на реєстрацію в обласне управління юстиції. Статут вводиться в дію і набирає юридичної сили через два місяці після офіційної публікації тексту Статуту, зареєстрованого у обласному управлінні юстиції.

Стаття 1.2.2. Статут відповідає положенням Конституції та Законам України, Указам Президента України, Постановам Кабінету Міністрів України.

Стаття 1.2.3. Правові акти органів самоврядування та його посадових осіб, які суперечать цьому Статуту, не підлягають застосуванню і виконанню.

Висновки про відповідність цих актів Статутові даються судом за зверненням сільського голови.

 Всі посадові особи сільської влади проходять іспити на предмет знання Статуту територіальної громади села Ямниця.

З метою ознайомлення населення зі Статутом його повний текст видається у вигляді брошури, тиражем, що задовольняє громаду села. Сільська рада приймає рішення про постійне доведення Статуту до населення, яке передбачає:

1/ вивчення Статуту в загальноосвітній школі села, на окремих уроках правознавства та історії України;

2/ роз'яснення положень Статуту у місцевих ЗМІ.

Впровадження таких заходів узгоджується із відповідними відомствами.

Стаття 1.2.4. Офіційне тлумачення положень Статуту може давати лише сільська рада. Рішення сільської ради, в яких дається тлумачення цього Статуту, є обов'язковим для застосування і виконання в межах території села.

Стаття 1.2.5. Внесення змін і доповнень до Статуту здійснюється сільською радою. Рішення  про внесення змін і доповнень до Статуту приймається 2/3 загального складу сільської ради.

Підставою для внесення змін та доповнень до Статуту є підготовлені відповідним чином:

1/ звернення сільського голови;

2/ звернення постійних комісій ради;

3/ звернення третини депутатів від загального складу ради.

Пропозиції щодо змін та уточнень Статуту можуть розроблятись і вноситись до сільської ради об'єднаннями громадян, громадськими організаціями та окремими жителями.

 

 

Категорія: Життя села | Додав: Admin (2013-02-24)
Переглядів: 1417 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 2
0   Спам
Автор: OREL    Пост: 2
ЦЕ НЕ ЩОСЬ ЦІКАВЕ,ЦЕ МІСЦЕВА КОНСТИТУЦІЯ, ВІД НЕЇ БАГАТО ЗАЛЕЖИТЬ!
0   Спам
Автор: Стьопка    Пост: 1
О,се шось цікаве придумали,треба почитати.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Група "Вконтакте"

Форма входу

Наше опитування

Чи були у вас проблеми з реєстрацією на нашому сайті?
Всього відповідей: 52

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Хостинг від uCoz